Strony, ktore nie sa zwiazane z tematyka jak ogloszenia towarzyskie

Jak często myślimy o seksie?

May 15, 2015 - 11:13 am No Comments

Kobiety myślą o seksie 18 razy dziennie, mężczyźni myślą o seksie 34 razy dziennie. Trzeba jednak podkreślić, że są to uśrednione dane zdarzają się panowie, którzy o seksie myślą niezmiernie rzadko i panie, które nie umieją chyba myśleć o niczym innym. Oto wyniki badań przeprowadzonych przez naukowców z Uniwersytetu Stanowego w Ohio.

Okazuje się, że kobiety myślą o seksie, co 51 minut, podczas gdy mężczyźni mają tego typu myśli, co 28 minut. To znaczy, że mężczyźni myślą o seksie niemalże dwa razy częściej niż kobiety.

Badacze poprosili swoich studentów, by ci każdego dnia odnotowywali każdą myśl dotyczącą seksu, jedzenia i spania. Dla ułatwienia zadania rozdano uczniom specjalne liczniki przypominające te, które są używane w amatorskim boksie do liczenia ciosów. Badania dostarczonych w ten sposób danych pozwoliła ustalić, że młodzi mężczyźni rzeczywiście zazwyczaj myślą częściej o seksie (częściej niż o spaniu i jedzeniu). Stwierdzono jednak, że dziewczęta wcale nie są takie święte…Młode panie myślały o seksie prawie 19 razy dziennie. Łatwo obliczyć, że jeśli przynajmniej przez 8 godzin na dobę śpią, to będąc świadomymi, myślą o łóżkowych igraszkach, co 51 minut.

Studenci myśleli o seksie ponad 34 razy dziennie, zatem fantazje erotyczne pojawiały się co 28 minut. To obala podtrzymywany przez wielu mit o tym, że mężczyźni to ukryci zboczeńcy, którzy myślą o seksie, co 7 sekund, czyli w zasadzie nie myślą o niczym innym. Gdyby było to prawdą, badani odnotowywaliby 514 seksualnych myśli na godzinę…! Oczywiście trzeba pamiętać, że są to wyniki uśrednione, a więc istnieją jednostki, które w znacznym stopniu odbiegają od ustalonej w ten sposób normy. Kobieta rekordzistka myślała o seksie 140 razy na dzień, czyli raz na siedem minut…

W badaniu przeprowadzonym przez psychologów z Uniwersytetu Stanowego w Ohio wzięło udział 283 studentów i studentek w wieku od 18 do 25 lat. Dane zbierano przez tydzień przy pomocy ręcznych liczników.

Kobiety, co 60 minut myślą o jedzeniu i co 73 minuty o spaniu. Mężczyźni o napychaniu żołądków przypominają sobie, co 40 minut, a o spaniu, co 35 minuty.

Badanie wykazało, zatem, że mężczyźni myślą częściej od kobiet o potrzebach fizjologicznych. Może się jednak okazać, na co zwracają uwagę naukowcy, że wyniki podawane przez dziewczęta są nieco zaniżone, a to z uwagi na presję społeczną. Podobnie jak ma to miejsce w badaniach dotyczących ilości partnerów seksualnych, kiedy to kobiety zatajają prawdę, a mężczyźni chwalą się wieloma podbojami…

Leave a Reply