Strony, ktore nie sa zwiazane z tematyka jak ogloszenia towarzyskie

HISTORIA WIBRATORA!

October 26, 2015 - 3:57 pm No Comments

Ciężko nam się przyznać do używania wibratora, ponieważ nadal jest to wstydliwy temat. Zachęcamy Was do poznania historii tego urządzenia, które od wielu wieków daje kobietom dużo przyjemności.

Prehistoria wibratora

Historia wibratora sięga aż czasów prehistorycznych… W okolicach miejscowości Ulm w Niemczech został odkryty kamienny fallus, jednak nie wiemy, do czego był wykorzystywany. Możliwe, że był używany w obrzędach religijnych, bo jako erotyczna zabawka wymagał zbyt dużego nakładu pracy.

Grecki fallus

Sztuczne fallusy były również rozpowszechnione w starożytnej Grecji. Szewc, który przybył do Grecji z dzisiejszego wybrzeża Turcji wyrabiał je ze skóry. Akcesoria te były wykorzystywane przez prostytutki, które na swoją potrzebę tworzyły dilda z drewna, a następnie oblekały je skórą. Z komedii Horendasa możemy dowiedzieć się gdzie można było kupić dobre fallusy.

Dilda w Chinach

Na dworach chińskich, dilda wyglądały jak dzieła sztuki, były wykonywane z kosztownych materiałów, takich jak kość słoniowa czy brąz. Dworskie prostytutki, a ładniej mówiąc dworskie pokojówki zaspakajały potrzeby cesarskich partnerek, gdy cesarz nie miał ochoty na igraszki lub nie był w pobliżu.

Kleopatra i jej tykwa

Egipcjanki stosowały bardziej kunsztowne fallusy, które były misternie ozdobione. Kleopatra nie była inna i również je stosowała, a nawet bardziej ekstremalne, czyli takie, w których do tykw wkładano pszczoły, następnie wstrząsano, a pojemnik z rozwścieczonymi pszczołami zaczynał wibrować.

Leczniczy manipulator

Na bardziej zaawansowane urządzenie i przypominające wibrator musiałyśmy czekać do XIX w., gdzie był stosowany w medycynie, jako przyrząd do leczenia histerii wśród kobiet. Dana przypadłość objawiała się irytacją, nerwowością, bólem głowy czy nadwrażliwością. Tę dolegliwość lekarze leczyli za pomocą wibratora doprowadzając pacjentkę do orgazmu, który przynosił im odprężenie.

Pod koniec XIX w. zaczęły pojawiać się manipulatory, bo tak to nazywano w poradnikach i katalogach gospodyń. Przypominał on skomplikowaną maszynę zasilaną prądem. Został on rozpowszechniony by odciążyć lekarzy, którzy mieli dość wysłuchiwania okrzyków zaspokojonych kobiet. Ciekawostką jest to, że dane urządzenie powstało wcześniej od elektrycznych odkurzaczy czy żelazek.

Historia wibratora została ciekawie przedstawiona w filmie Histeria.

Leave a Reply