Strony, ktore nie sa zwiazane z tematyka jak ogloszenia towarzyskie

Dlaczego faceci lubią starsze?

October 13, 2011 - 9:00 am No Comments

Mówi się, że miłość przezwycięży wszystko, lecz czy uczucie – nawet to bardzo silne może mierzyć się z przeciwnikiem tak wielkim, jak różnica wieku?

Bo pod pojęciem różnicy wieku jest  coś więcej, niż tylko odmienne zapisy w metrykach – różnica wieku to także dziwne spojrzenia, krzywdzące komentarze i dezaprobata społeczna. Aż ciężko uwierzyć, jak jest to możliwe, że w czasach, kiedy aprobaty doczekały się nawet (kiedyś nie do pomyślenia) małżeństwa homoseksualne, wiek w dalszym ciągu pozostaje tematem tabu, nieakceptacji. I tak, w świadomości ogólnej, jeśli kobieta umawia się z dojrzałym panem, znaczy że poluje na jego portwel. W przeciwnej sytuacji, młodszy chłopak to zwyczajny wariat, albo również utrzymanek. I jak tu zmieniać świat? I czy w ogóle warto? Zdecydowanie trzeba.

 

“Kategoria wieku nie może stać na przeszkodzie do zadowolenia”, tymi słowami kończy swój wywiad dla “Eks Magazynu”, słynny polski seksuolog profesor Zbigniew Izdebski. Izdebski opowiada w nim o relacjach, w których to kobieta starsza wiekiem, niż mężczyzna – tłumaczy, jakie są tego efekty dla obojga partnerów, a także wyjaśnia, co mogą zyskać a co stracić. Życie weryfikuje, że początkowym spoiwem tego typu związków jest przeważnie seks. Nie od dziś przecież wiadomo, że 40- i 50-letnie kobiety osiągają prawdziwy rozkwit seksualny i potrzebują doznań erotycznych w ilościach niemal nieograniczonych tak samo jest z młodymi mężczyznami, stąd te dwie grupy są ze sobą dość mocno kompatybilne. Choć, co może niektórych zaskoczyć, to nie zawsze panie są tą bardziej doświadczoną stroną, młodzi panowie często wykazują o wiele większe doświadczenie.

 

Dla kobiet dojrzałych, związek z młodym mężczyzną to przede wszystkim przyjemność płynąca z doznań sexualnych, rzadziej natomiast pole do szukania emocjonalnej, czy intelektualnej bliskości. Bo, o ile prawdą jest, że każdy ma tyle lat, na ile się czuje, to w realnym świecie, aby uformować długotrwały, stabilny związek, obydwoje partnerów musi “czuć się na tyle samo”. Zatem w praktyce nie tyle ważny jest sam wiek, co dojrzałość, którą mamy w sobie. Oznacza to, że jeśli mężczyzna jest nad wyraz rozwinięty, albo kobieta lekko “zwariowana”, wówczas istnieje spora szansa, że obydwoje wyciągną z tego układu coś więcej, niż tylko szalony i niepowtarzalny seks. A czego dokładnie pragną jedni i drudzy? Otóż młodsi panowie, u przysłowiowej Pani Robinson, szukają często prawdziwej, dojrzałej miłości i tego czegoś, “czego nie znaleźli u innych”. Kobiety natomiast zyskują leprze samopoczucie, pewność siebie i szczęście, które daje młody kochanek.

Leave a Reply